Výjezd 7/2014 POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA

19.04.2014 13:02

Technika: CAS-24

  • Velitel: Jan Flaška
  • Strojník: Michal Nováček
  • Hasiči: Jiří Bláha, Miloslav Šprynar
 
Technika DA-12
  • Velitel: František Vrzáček
  • Strojník: Luboš Fatr
  • Hasiči: Ladislav Jelínek, Petr Muller
Dále se při dohledu nad požářištěm zúčastnil: František Šmalcl, Miloš Mopils, Jan Varhaník, Lukáš Heřmánek
 
Jednotka vyjela na ohlášený požár lesního porostu na stráni, nad silnicí z Jihlavy na Nové Domky. V tu dobu zde zasahovaly 2 vozy CAS HZS, naše jednotka prováděla prodloužení proudů "C" od rozdělovačů ve směru šíření požáru, prováděli jsme hasební a pomocné práce. Zásah byl velmi náročný vzhledem k ploše požáru a těžkému, špatně přístupnému terénu a silnému větru. Postupně se na místo události dostavily další CAS ze stanice Jihlava a Polná, JSDH obcí Luka nad Jihlavou, Zhoř a Kamenice. S naší cisternou jsme vytvořili čerpací stanoviště na hrázi rybníka v Nových Domcích, které si poté převzala jednotka Velký Beranov a byla prováděna kyvadlová doprava vody. Postupně byl počet zasahujících jednotek redukován, následně bylo místo zásahu předáno naší jednotce pro dohašování ohnisek a kontrolu až do nedělních odpoledních hodin. Bylo prováděno střídání zasahujících hasičů, zúčastnila se i jednotka příměstské části Pístov. Z podniku Služby města Jihlavy byl přistaven cisternový kropicí automobil, abychom měli dostatečnou zásobu vody pro dohašovací práce. 
 
 
Mapa místa události:


Zvětšit mapu