Výjezd 6/2016 POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY

14.02.2016 03:00

Technika: CAS-20 T815

  • Velitel: Jan Flaška
  • Strojník: Karel Štěrba
  • Hasiči: Stanislav Barták, Martin Dvořáček, Michal Nováček, František Vrzáček
 
V rámci druhého stupně požární poplachu vyjela jednotka na rozsáhlý požár hospodářského stavení s truhlárnou v Dobroníně. V době našeho příjezu byla požárem zasažena střecha a truhlářská dílna. Čtyři členové jednotky v dýchací technice vytvořili dvě skupiny a prováděli několikrát během zásahu střídání ostatních hasičů a prováděli hasební práce proudy "C" v podkroví a v přízemí objektu. Ve spolupráci s jednotkou HZS byl proveden násilný vstup do části objektu v přízemí, kde členové naší jednotky našli dva psy, které zachránili a do příjezdu veterináře jim byla poskytována pomoc, kyslík atp. Strojník s CAS prováděl kyvadlovou dopravu od rybníka na návsi, kde bylo zřízeno čerpací stanoviště a dálková doprava vody. Následně se celá jednotka podílela na vyklízení materiálu z poškozeného objektu. Během zásahu členové jednotky vydýchali asi 12 lahví do dýchacích přístrojů. Postupně byl počet zasahujích jednotek na místě události redukován a naše jednotka se vrátila zpět na základnu, kde jsme prováděli doplnění a mytí věcných prostředků, doplnění vody do CAS a výměnu dýchacích přístrojů.
 
Technika na místě zásahu:
HZS Jihlava: CAS-20 T815, CAS-30VH T815-7, AZ-37, Protiplynový kontejner, VEA
HZS Polná: CAS-15 Man, VEA
JSDH Polná: CAS-24 Liaz, Avia DA-12
JSDH Štoky: CAS-24 Liaz
JSDH Dobronín: CAS-24 Š706, Avia DA-12
JSDH Jihlava: CAS-20 T815
 
 
Mapa místa události: