Výjezd 58/2022 ZÁCHRANA OSOB - z hloubky

• Velitel: Jan Flaška
  • Strojník: Jiří Schwarz
  • Hasiči: Radek Klusoň, Michal Krejčí

Jednotka vyjela do ul. Křižíkova, kde se nachází vstup do městských kolektorů. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení, vyhledávání osoby v podzemí. Členové jednotky se vybavili potřebnými prostředky a ve spolupráci s pracovníky správy podzemí prováděli vyhledávání. Po nálezu osoby (figurína) byla zahájena první pomoc - resuscitace, použití defibrilátoru a další nezbytné ošetření. Jelikož se osoba nacházela v mezipatře, nebylo možné jí našimi prostředky bezpečně transportovat po žebřících na povrch, proto byla přes operační středisko požádána o spolupráci lezecká skupina jednotky HZS. Obě jednotky dále zasahovaly z ulice Palackého, za pomoci lanové techniky a speciálních nosítek byla osoba vytažena šachtou na povrch a fiktivně předána ZZS. Poté bylo cvičení ukončeno.

Místo zásahu - pro detail místa klikni na Zobrazit na mapy.cz