Výjezd 50/2013 POŽÁR - VÝŠKOVÉ BUDOVY

31.10.2013 19:27

Technika: CAS-24

  • Velitel: Jiří Bláha
  • Strojník: Miloslav Šprynar
  • Hasiči: Luboš Fatr, Jan Flaška, Petr Muller, František Vrzáček

Jednotka vyjela na ohlášený požár půdních prostor kostela Sv. Jakuba. V podroví se měli nacházet dva dělníci. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení. Dva hasiči v dýchací technice převzali jeden proud "C" v objektu, další člen v dýchací technice spolu s profesionálním kolegou prováděl hasební a ochlazovací práce pomocí lafetové proudnice z automobilového žebříku, další členové se podíleli na dálkové dopravě vody z podzemního hydrantu na Masarykově náměstí. Po likvidaci požáru a záchraně dvou osob bylo cvičení ukončeno a následovala prohlídka běžně nepřístupných částí kostela. Na místě zásahu zasahovaly tři CAS a AZ-37 ze stanice Jihlava, CAS ze stanice Polná, naše jednotka, státní i městská policie.

Mapa místa události:


Zvětšit mapu

Foto: Dr.Ing. Lubomír Dohnal