Výjezd 5/2019 POŽÁR - lesní porost, tráva

09.03.2019 13:24

Technika: CAS-20 T815

  • Velitel: Jan Flaška
  • Strojník: Marek Zemín
  • Hasiči: Stanislav Barták, Luboš Fatr, František Vrzáček
  • Záloha na stanici: Karel Štěrba, Michal Krejčí, Gabriela Bartáková
 
Jednotka vyjela na požár lesního porostu a trávy, který se rozšířil po pálení klestí, mezi Henčovem a Novými Domky. Jednotka vytvořila dopravní vedení "B" a jeden proud "C" a prováděla hasební práce na určeném úseku. Jednalo se o požár na ploše necelých 2 hektarů. Hasební práce komplikoval silný vítr a příkrý terén. Byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu, u rybníka v Nových Domkách bylo zřízeno čerpací stanoviště a prováděna kyvadlová doprava vody na požářiště. Na místě zasahovaly jednotky HZS KV ze stanic Jihlava a Polná a jednotky SDH obcí Luka nad Jihlavou, Velký Beranov, Kamenice a Jihlava Bedřichov. Celkem zde zasahovalo 7 cisteren a několik dopravních automobilů. 
 
Místo zásahu - pro detail místa klikni na Zobrazit na mapy.cz :