Výjezd 5/2018 POŽÁR - odpad

28.03.2018 01:05

Technika: CAS-20 T815, elektrocentrála

  • Velitel: Jan Flaška
  • Strojník: Marek Zemín
  • Hasiči: Luboš Fatr, Radim Pokorný, Adam Schmeraus, Jan Zelinka
 
Jednotka vyjela do průmyslové zóny v Hruškových Dvorech, kde došlo k požáru ve firmě zabývající se likvidací odpadu. Jednalo se o požár elektroodpadu uloženého v kójích. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Jednotka provedla doplnění vody a osvětlení místa zásahu pomocí osvětlovacího stožáru na CAS. Členové jednotky v dýchací technice se střídali v hašení u několika vodních a pěnových proudů. Hromada odpadu byla postupně rozebírána nakladačem a dohašována. Probíhala kyvadlová doprava vody na požářiště. Zásah trval asi 7 hodin.
Na místě zasahovaly jednotky HZS KV ze stanic Jihlava, Třešť, Polná a jednotky SDH Jihlava Bedřichov, Luka nad Jihlavou, Stonařov, Kamenice a Dolní Cerekev. Celkem bylo u zásahu 12 cisteren, protiplynový kontejner, vozidlo s pěnidlem a další pomocná technika.
 
 
Mapa místa události:

Jelikož zásah probíhal v areálu soukromé firmy, lze zveřejnit pouze záběry dostupné z míst mimo areál.