Výjezd 47/2023 POŽÁR - průmyslové objekty

31.08.2023 01:06

Technika: CAS-20 T815, DA Ford Transit

  • Velitel: Jan Flaška / Adam Schmeraus
  • Strojník: Zdeněk Babor / Martin Dvořáček
  • Hasiči: Stanislav Barták ml., Michal Krejčí, Petr Pikl, Marek Zemín
 
Jednotka vyjela do průmyslové zóny Hruškové Dvory, kde došlo k rozsáhlému požáru uskladněného elektroodpadu v hale. Členové jednotky v dýchací technice prováděli hašení jedním proudem "C", druhý proud "C" byl následně použit na dohašování vyváženého materiálu nakladačem na volném prostranství. Bylo provedeno osvětlení zadní strany haly pomocí aku LED světlometu a byla využita termokamera. Strojník prováděl doplňování vlastní CAS i CAS jednotky HZS pomocí hydrantu. Další jednotky prováděly dovoz vody kyvadlově. Vozidlo DA zajistilo dovoz nových lahví do dýchací techniky ze stanice HZS Jihlava a také střídání zasahujících hasičů. Jednotka na místě zasahovala 9 hodin a bylo použito cca 10 lahví do DT.
Na místě zasahovaly jednotky HZS KV ze stanic Jihlava, Polná a Třešť, Chemická laboratoř Tišnov a JSDH Jihlava a Luka nad Jihlavou. Celkem 7 CAS, AZ-40, 3x DA, TA, VEA a UA s pěnidlem.
 
 
Místo zásahu - pro detail místa klikni na Zobrazit na mapy.cz