Výjezd 46/2021 TECHNICKÁ POMOC - odstranění nebezpečných stavů

03.08.2021 19:39

Technika: CAS-20 T815, DA Ford, 2x kalové čerpadlo, plovoucí čerpadlo, elektrocentrála

  • Velitel: Jan Flaška
  • Strojník: Stanislav Barták, Petr Muller
  • Hasiči: Michal Dvořák, Michal Krejčí, Petr Pikl, Petra Popelková, Adam Schmeraus
 
Jednotka vyjela do ulic Mlýnská a Úvoz, kde došlo vlivem přívalového deště s velkým množstvím krup k zaplavení komunikace, chodníků, parkoviště s vozidly a přilehlých prostor. Průzkumem bylo zjištěno zaplavení sklepů v několika domech. Byla nasazena čerpadla na postupné odčerpávání sklepů, členové jednotky zprůchodňovali kanalizační vpusti. Na místo byla dále povolána jednotka Pístov, která prováděla odčerpávání laguny se zaplavenými vozidly pomocí čerpadla PS-12 a kalového čerpadla. Pomocí elektrocentrály a osvětlovacího stožáru na CAS bylo osvětleno místo zásahu. Na místě byly 3 hlídky PČR, které uzavřely část ulice a pomáhaly s průzkumem v zatopených objektech. Zásah zde trval až do pozdních nočních hodin.
 
 
Místo zásahu - pro detail místa klikni na Zobrazit na mapy.cz