Výjezd 42/2014 TECHNICKÁ POMOC - čerpání vody

22.09.2014 15:11

 Technika: CAS-24

  • Velitel: Jan Flaška
  • Strojník: Michal Nováček
  • Hasiči: Miloš Mopils, Miloslav Šprynar
 
Technika: DA-12 + přívěs s PS-12
  • Velitel: Marek Zemín (velitel zásahu)
  • Strojník: Luboš Fatr
  • Hasiči: Stanislav Barták, Karel Štěrba, Radim Pokorný
 
Řídící cvičení: Jiří Bláha
 
Jednotka vyjela na taktické cvičení, jehož námětem bylo odčerpání zaplavené podzemní nádrže pro stabilní hasící zařízení po přívalových deštích. Cvičení se konalo v areálu firmy DM  Drogerie Červený Kříž. Naše jednotka  nasadila na odčerpávání CAS-24 a 2x čerpadlo PS12. Dále na místo přijely jednotky příměstských částí Zborná, Pístov a Herolitce. Jednotky se zapojili do odčerpávání, celkem bylo nasazeno 5 čerpadel a CAS-24. Po vyčerpání asi 600 m3 vody provedli dva členové v brodivých holinkách a dýchacích přístrojích vyčištění podzemní nádrže jedním proudem "C". Poté bylo cvičení ukončeno a jednotky se vrátily na své základny.
 
 
Mapa místa události:

video bude později...