Výjezd 36/2021 TECHNICKÁ POMOC - odstranění stromu

30.06.2021 01:54

Technika: CAS-20 T815, 2x MŘP, elektrocentrála + osvětlovací stožár

  • Velitel: Jan Flaška
  • Strojník: Stanislav Barták
  • Hasiči: Martin Dvořáček, Petr Pikl, Adam Schmeraus, Marek Zemín

 

Jednotka vyjela do ulice u Boroviny, která byla zcela neprůjezdná kvůli množství popadaných stromů. Dále bylo zjištěno, že došlo ke stržení několika sloupů veřejného osvětlení včetně elektrického vedení v délce několika desítek metrů. Jednotka postupně odstraňovala stromy a označovala vyvrácené sloupy bezpečnostní páskou. Jeden strom zůstal zaseknutý v dalším stromě přes vozovku a nepovedlo se jeho bezpečné stržení ani pomocí navijáku. Strom bude muset být zlikvidován pomocí výškové techniky. Na místo se proto dostavila hlídka MP, která byla seznámena se situací a provedla zabezpečení úseku.
Jednotka se poté vrátila zpět na základnu.
 
Místo zásahu - pro detail místa klikni na Zobrazit na mapy.cz