Výjezd 35/2022 POŽÁR - lesní porost

07.04.2022 15:00

Technika: CAS-20 T815, DA Ford Transit

  • Velitel: Jan Flaška
  • Strojník: Marek Zemín
  • Hasiči: Marek Klein, Michal Krejčí, Petr Pikl, František Vrzáček
 
Jednotka byla v rámci II. poplachového stupně povolána na rozsáhlý požár lesního porostu u lokality Bílá skála. Jednalo se o požár mladých stromků, hrabanky a suché trávy na ploše asi 300x150m. Naše jednotka prováděla hasební práce jedním proudem "D", vysokotlakým proudem a jedním proudem od jednotky Kamenice. Strojník doplňoval vodu do  CAS jednotky Luka nad Jihlavou (Man) a naše CAS byla postupně doplňována jednotkami Luka (T148), Kamenice a Stonařov. Na místě zasahovaly jednotky HZS Jihlava, JSDH Jihlava, Luka, Brtnice, Puklice, Kamenice, Stonařov a Kněžice. Celkem 9 CAS a 3 DA. Bylo zřízeno čerpací stanoviště a prováděna kyvadlová doprava vody.
 
 
Místo zásahu - pro detail místa klikni na Zobrazit na mapy.cz