Výjezd 35/2012 POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY

15.12.2012 16:22

Technika: CAS-24, DA-12

  • Velitel: Jan Flaška
  • Strojník: Marek Zemín, Michal Nováček
  • Hasiči: František Vrzáček, Petr Muller, Radim Pokorný
  • Záloha na stanici: Jiří Bláha, František Šmalcl, Zdeněk Bartůšek

Jednotka vyjela k jednomu z největších požárů v tomto roce, jednalo se o rozsáhlý požár tří kalících pecí s olejovou lázní v hale firmy Jihlavan, ul. Znojemská. Po příjezdu na místo zásahu členové jednotky s dýchací technikou pomáhali při hasebních pracích, zásah probíhal vysokotlakem a za použití střední a těžké pěny. Doplňovali jsme vodu do cisterny HZS a zajistili jsme osvětlení haly pomocí přenosného osvětlovacího stožáru. Při odjezdu naší CAS k doplnění vody došlo k závadě na řazení, proto byla CAS postavena mimo provoz. Po likvidaci požáru byl přes VZ povolán jeřáb ze stanice Jihlava, který odtáhl CAS LIAZ do zbrojnice Bedřichov, kde bude provedena oprava. Zásah u požáru probíhal v rámci II. stupně požárního poplachu a událost je vedena jako mimořádná, došlo zde k vysoké škodě, viz tisková zpráva. Na místě zasahovaly 3 CAS a aut.žebřík ze stanice Jihlava, dále jednotky Luka nad Jihlavou a Stonařov. Bylo zřízeno doplňovací stanoviště u dopravního podniku.

Tisková zpráva: www.hzscr.cz/clanek/pozar-za-sebou-zanechal-skodu-v-predbezne-vysi-10-mil-kc.aspx

Mapa místa události:


Zvětšit mapu