Výjezd 27/2024 POŽÁR - lesní porost

26.06.2024 17:27

Technika: CAS-20 T815, DA Ford Transit

  • Velitel: Marek Zemín
  • Strojník: Zdeněk Babor, Stanislav Barták
  • Hasiči: Jakub Marek, Vladimír Musil, Michal Krejčí
  • Řídící cvičení: Jan Flaška
 
Jednotka vyjela na prověřovací cvičení, jehož námětem byl požár lesa v náročném terénu, podél sjezdovky Šacberk. Poplach byl vyhlášen současně i místní jednotce Zborná. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že hoří lesní porost ve svahu, VZ rozhodl o hašení pomocí dvou proudů "D" a dvou zádových hasících vaků. Jelikož vodní plocha pod sjezdovkou byla vypuštěná, jednotka Zborná zřídila čerpací stanoviště u rybníka ve Zborné, kde proběhlo doplnění CAS. Během hasebních prací byla využita termokamera a útočný hasební hřeb. Po ukončení cvičení proběhlo krátké vyhodnocení a jednotky se vrátily na základny.
 
 
Místo zásahu - pro detail místa klikni na Zobrazit na mapy.cz