Výjezd 24/2016 TECHNICKÁ POMOC - destrukce

03.11.2016 08:40

Technika: CAS-20 T815

  • Velitel: Marek Zemín
  • Strojník: Radim Pokorný
  • Hasiči: Jan Zelinka, Luboš Fatr, Jakub Nečesal, David Kopřiva
 
Jednotka vyjela na taktické cvičení složek IZS "Horizont 2016", jehož námětem byl výbuch plynu a následná destrukce budovy v areálu kasáren Pístov.
Po příjezdu na místo zásahu provedla jednotka na rozkaz VZ uvolnění příjezdové cesty k objektu. Pomocí navijáku byl odstraněn pařez, označeny překážky a vyčištěn prostor pro příjezd sacího bagru. Dále jednotka pomáhala při transportu vyproštěných osob z objektu ke stanovišti ZZS. Následně se jednotka přesunula k výkopu, kde se společně s jednotkou Havlíčkův Brod podílela na zabezpečení výkopu a vyproštění usmrcené osoby.
 
Cvičení se zúčastnili jednotky HZS ze stanic Jihlava, Polná, Třešť, Havlíčkův Brod a Kamenice n. Lipou, jednotka Záchranného útvaru HZS ČR Jihlava, jednotky SDH Jihlava a Polná, ZZS Kraje Vysočina, městská a státní policie, kynologové a další složky.
 
 
Mapa místa události: