Výjezd 21/2021 POŽÁR - výškové budovy

26.05.2021 18:03

Technika: CAS-20 T815

  • Velitel: Jan Flaška
  • Strojník: Michal Nováček
  • Hasiči: Luboš Fatr, Adam Schmeraus
 
Technika: DA Ford Transit + požární přívěs s čerpadlem PS-12
  • Velitel: Radim Pokorný
  • Strojník: Petr Muller
  • Hasiči: Zdeněk Babor, Martin Dvořáček, Radek Klusoň, Michal Krejčí
 
Jednotka vyjela na ohlášený požár střechy kostela Sv. Jakuba v Jihlavě. Jednalo o cvičení pro jednotky zřizované Magistrátem města Jihlavy. Po příjezdu na místo události byl vytvořen jeden proud "C" od CAS Tatra na hasební práce a společně s jednotkami Pístov, Heroltice a Zborná byla vytvořena dálková doprava vody z řeky Jihlávky u ZOO přes lesopark na Jakubské náměstí, kde probíhalo doplňování CAS. Dálková doprava byla realizována jako dvojitá, s využitím 2x dvou čerpadel PS-12, s délkou hadicového vedení cca 200m a převýšením 40m. Po ukončení cvičení bylo provedeno vyhodnocení. Poté se jednotky vrátily na své základny. Na místě byli přítomni zástupci Magistrátu.
 
 
Další fotografie a videa ze cvičení budou doplněna později.
 
Místo zásahu - pro detail místa klikni na Zobrazit na mapy.cz