Výjezd 21/2014 POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY

27.06.2014 15:03

Technika: CAS-24, DA-12

  • Velitel: Marek Zemín
  • Strojník: Radim Pokorný, Michal Nováček
  • Hasiči: Stanislav Barták, Jan Flaška, Petr Muller, František Vrzáček
 
Jednotka vyjela na požár výrobní technologie do areálu firmy Kronospan. Požáru předcházel výbuch. Naše jednotka prováděla hasební práce s použitím dýchací techniky. 
Tisková zpráva HZS Kraje Vysočina:
Hasiči na Vysočině bojují s požárem ve dřevozpracujícím závodě Kronospan, a.s. Nejprve se z jedné z hal po třetí hodině odpoledne ozval výbuch a následně došlo k požáru. Podle prvotních informací hoří ve třídírně suchých štěpek.
Zásah je zatím bez zranění. Na místě zasahují jihlavští profesionální hasiči, jednotka sboru dobrovolných hasičů z Jihlavy – Bedřichova a také podniková jednotka společnosti Kronospan, a.s. Šesti vodními proudy se hasiči snaží zlikvidovat požár na dopravnících a silech. Na místě jsou v tuto chvíli také naši vyšetřovatelé. Podle prvotních odhadů půjdou škody do milionů korun.
 
 
Mapa místa události:

foto později