Výjezd 20/2020 POŽÁR - lesní porost

07.04.2020 10:17

Technika: CAS-20 T815

  • Velitel: Jan Flaška
  • Strojník: Radim Pokorný
  • Hasiči: Zdeněk Babor, Stanislav Barták, Michal Krejčí, Adam Schmeraus

 

Jednotka vyjela na požár lesa k obci Lipina, kde probíhal zásah již od včerejšího dne. Členové jednotky prováděli dohašovací práce u jednotlivých ohnisek pomocí několika proudů "C". Byla prováděna kyvadlová doprava vody z blízkého rybníka, kde bylo zřízeno čerpací stanoviště. Plocha požáru byla cca 50ha. Na místě během dvou dnů zasahovaly jednotky HZS KV ze stanic Polná a Jihlava + jednotky SDH obcí Polná, Zhoř, Dobronín, Velký Beranov, Nové Veselí, Nadějov, Dobroutov, Věžnička, Jamné , podnik Kronospan a Letecká služba Policie ČR s vrtulníkem Bell-412 z Brna.

Jednotka na místě zasahovala asi do 15ti hodin.

 
Místo zásahu - pro detail místa klikni na Zobrazit na mapy.cz