Výjezd 18/2020 POŽÁR - lesní porost

06.04.2020 13:20

Technika: CAS-20 T815, DA Ford Transit, plovoucí čerpadlo

  • Velitel: Jan Flaška, Marek Zemín
  • Strojník: Luboš Fatr
  • Hasiči: Stanislav Barták, Michal Krejčí, Petr Muller, Petra Popelková, Adam Schmeraus
 
Jednotka vyjela na požár lesa mezi obcemi Bilý Kámen a Větrný Jeníkov. Při našem příjezdu zde zasahovala pouze jednotka z V. Jeníkova, naše jednotka doplnila vodu a členové jednotky prováděli hašení 2x proudem "C" a 1x proudem "D". Kvůli silnému zakouření bylo v některých místech nutné použít dýchací techniku. Požár se vlivem silného větru rozšířil na plochu asi 100 x 200m. Dále bylo zřízeno čerpací stanoviště u nedalekého rybníka, jehož provoz následně převzala jednotka Bílý Kámen. Vzhledem k nedostatku dalších cisteren (velké množství lesních požárů v okolí) byla využita pomoc soukromých subjektů a podařilo se zajistit kamion s cisternou s 42000 l vody a další cisternu za traktorem s 8000 l. Později se na místo dostavila jednotka SDH Dolní Cerekev, která prováděla kyvadlovou dopravu vody a CAS-30 ze stanice Jihlava. Bylo prováděno rozebírání hromady složeného dřeva pomocí lesnické techniky a postupné prolévání všech ohnisek. Místo zásahu bylo následně předáno jednotce z Bílého Kamene, která zajistila dohled na požářištěm. Jednotka se poté vrátila na základnu doplnit výbavu a byla odeslána k dalšímu požáru.
 
Místo zásahu - pro detail místa klikni na Zobrazit na mapy.cz