Výjezd 18/2012 DOPRAVNÍ NEHODA - vyproštění osob

05.06.2012 20:45

Technika: CAS-24

  • Velitel: Marek Zemín
  • Strojník: Miloš Mopils
  • Hasiči: Michal Nováček, Jan Flaška, František Vrzáček, Stanislav Barták, Petr Muller
  • Záloha pro případný další výjezd: Karel Štěrba, Miloslav Šprynar, Radim Pokorný, Jan Varhaník, Zdeněk Bartůšek

 

Jednotce byl vyhlášen výjezd v rámci II. stupně poplachu na dopravní nehodu do Jihlavského tunelu. Jednalo se o taktické cvičení složek IZS a dalších subjektů. V tunelu došlo k nehodě autobusu, dvou osobních automobilů a cisterny s naftou. Na místě bylo zraněno 30 osob. Naše jednotka prováděla transport zraněných osob dle metody START od místa nehody ke stanovišti ZZS. Po příjezdu dalších posilových jednotek jsme byli odveleni na úsek č. 2, stavbu norných stěn na řece Jihlavě v prostoru lávky za Kauflandem. Zde byly postaveny dvě norné stěny, prostor byl osvětlen pomocí stožáru a elektrocentrály a byly připraveny prostředky pro sběr ropné látky z hladiny. Po ukončení cvičení jsme provedli úklid norných stěn a přemístlili jsme se opět k tunelu, kde proběhlo ukončení a předběžné zhodnocení cvičení.

 

VIDEO z výjezdu: youtu.be/pSAr3yIlsKk    VIDEO z přejezdu na úsek 2-řeka: youtu.be/CzaV6QsggsY

Úsek 1 - tunel: goo.gl/maps/ul8x             Úsek 2 - řeka: goo.gl/maps/rQA6 

Tisková zpráva: www.hzscr.cz/clanek/jihlavsky-tunel-uzavrela-hromadna-nehoda-nastesti-jen-cvicne.aspx

Fotoreportáž: www.vysocina-news.cz/clanek/hromadna-bouracka-v-jihlavskem-tunelu-nastesti-jen-cviceni/

Fotogalerie: sdh-bedrichov.rajce.idnes.cz/Cviceni_IZS_Jihlavsky_tunel_5.6.2012/