Výjezd 14/2017 POŽÁR - zemědělské objekty, sklady

11.05.2017 23:10

Technika: CAS-20 T815, motorová pila, elektrocentrála, osvětlovací stožár

  • Velitel: Jan Flaška
  • Strojník: Stanislav Barták
  • Hasiči: Jan Zelinka, Adam Schmeraus, Luboš Fatr, František Krulík
 
Technika: DA-8 Avia, plovoucí čerpadlo, čerpadlo PS-12, elektrocentrála, osvětlovací stožár
  • Velitel: Marek Zemín
  • Strojník: Petr Muller
  • Hasiči: Radim Pokorný, František Vrzáček
 
Jednotka vyjela k nahlášenému požáru v obci Henčov. Jednalo se o požár tří sousedících zemědělských objektů. Z dálky byl viditelný velký rozsah požáru, po příjezdu na místo jsme na rozkaz VZ vytvořili dopravní vedení "B", rozdělovač a dva proudy "C", jeden na hasební práce na hořícím objektu a druhý na ochlazování sousedních objektů. Zásah probíhal v dýchací technice. Následně byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a na místo vyjelo druhé družstvo s DA-8, které vytvořilo čerpací stanoviště u požární nádrže v obci Henčov a po jejím vyčerpání druhé čerpací stanoviště u rybníka v obci Nové Domky. Vozidlo CAS provádělo kyvadlovou dopravu vody (8x). Členové jednotky dále prováděli rozebírací práce pomocí trhacího háku a motorové pily. V časných ranních hodinách jsme převzali dohled nad požářištěm a pomocí jednoho proudu "C" jsme prováděli dohašovací práce. Jednotka se vrátila zpět na základnu v 9 hodin ráno.
 
Na místě zasahovaly jednotky HZS KV ze stanic Jihlava a Polná (včetně výškové techniky) a dále jednotky SDH obcí Jihlava, Luka nad Jihlavou, Polná, Štoky a Kamenice.
 
 
Mapa místa události: