Výjezd 1/2023 POŽÁR - nízké budovy

18.01.2023 09:50

Technika: CAS-20 T815, DA Ford Transit

  • Velitel: Jan Flaška
  • Strojník: Marek Zemín, Radim Pokorný
  • Hasiči: Zdeněk Babor, Jiří Klíma, Michal Krejčí, Adam Schmeraus, Filip Nečada, Petr Pikl
 
Jednotka vyjela do obce Rounek na ohlášený požár chaty. Po příjezdu na místo zde zasahovala jednotka HZS, jednalo se o požár dvoupodlažního dřevěného objektu pro celoroční bydlení, který byl zasažen v plném rozsahu. Místo požáru bylo ve svahu a nebylo přístupné pro požární techniku. Dva členové v dýchací technice vytvořili třetí proud "C" a prováděli hasební práce. Další členové v dýchací technice prováděli rozebírací práce pomocí trhacího háku a ručního nářadí a následně vynášení materiálu mimo objekt. Strojník prováděl kyvadlovou dopravu vodu z místní požární nádrže, kde bylo zřízeno čerpací stanoviště.
Celkem bylo jednotkou použito 11 lahví do dýchacích přístrojů. 
Na místě zasahovaly jednotky HZS KV Jihlava (3x CAS, VEA, UA) a jednotky obcí Jihlava (CAS, DA), Větrný Jeníkov (CAS, DA) a Vyskytná nad Jihlavou (CAS).
 
 
Místo zásahu - pro detail místa klikni na Zobrazit na mapy.cz