Soutěže MH 2016

Kamenice  07.05.2016

Kategorie mladší čas:  31,47 - 5.místo
Kategorie starší čas:  23,85 - 8.místo

První závod letošního ročníku ligy mladých hasičů byl naplánován na začátek května, na trénink samotného požárního útoku tak nebylo tolik času. Pro některé děti tohle byly vůbec první hasičské závody. V tomto zápolení něšlo ani tak o výsledek, jako o to, aby si děti ošahaly samotný závod v požárním útoku před blížícím se okresním kolem hry Plamen.

Příseka  29.05.2016

Kategorie mladší čas:  21,67 7 .místo
Kategorie starší čas:  19,37 8 .místo

Druhý závod letošního ročníku ligy mladých hasičů proběhl v Přísece. Krásné slunečné počasí přilákalo dvacetsedm soutěžních družstev. V kategorii mladší jsme v prvním pokuse zaváhali na koši a v druhém pokuse na rozdělovači, a tak výsledný čas stačil na sedmé místo.
V kategorii starší jsme zaváhali na koši a u stroje v obou pokusech, a tak čas 19,37 stačil pouze na osmé místo.

Polná  05.06.2016

Kategorie mladší čas:  19,04 4 .místo
Kategorie starší čas:  23,07 11 .místo
V kategorii mladší jsme v prvním pokuse zaváhali na základně, ale i přes to děti zaběhly pěkný čas. Ve druhém pokuse na základně klaplo vše, útok byl pěkně rozběhnutý, ale u rozdělovače se odpojila hadice C. Ládík s Kubou zareagovali velice rychle, ale došlo tím ke zdržení a tak se nám započítaval čas z prvního kola. Bramborová medaile je taky hezká :-)).
V kategorii starší jsme v obou pokusech zaváhali na koši a na základně, a tak výsledný čas stačil na jedenácté místo.

Brtnice 12.06.2016

Kategorie mladší	čas:  23,08	9 .místo
Kategorie starší	čas:  18,94    11 .místo

V kategorii mladší jsme museli na levý proud postavit Kubu (běžel proud poprvé). V prvním i v druhém pokusu jsme trochu prostříkali na levém proudu.

V kategorii starší jsme byli nuceni některé členy družsva nechat doma (kázeň), trochu jsme upravili celou sestavu a na výkonu to bylo hodně vidět. Děti zaběhly konečně čas pod 19s. Skvělé.

Stará Říše 26.06.2016

Kategorie mladší čas:  18,85   4.místo
Kategorie starší čas:    17,81   8.místo

V kategorii mladší jsme si vypůjčili dva šikovné kamarády z Vysokých Studnic. První pokus moc nevyšel, ale ve druhém jsme se o dost zlepšili. Výsledný čas nakonce stačil na bramborové místo.

V kategorii starší se nám také první pokus nepovedl, tak jak bychom chtěli, ale druhý už byl lepší a  tak výsledný čas stačil na osmé místo. Máme dál co zlepšovat.

Bítovčice 27.08.2016

Kategorie mladší čas:  17,29    2.místo
Kategorie starší čas:  23,90     7.místo

V kategorii mladší se nám tentokrát podařily oba pokusy, v obou jsme se dostali po hranice 18 s., skvělý výkon. Konečné druhé místo, je  po delší době perfektní umístění a zasloužené medaile.

V kategorii starší se nám ani jeden pokus moc nepovedl. Tak musíme více zabrat.

Bedřichov 10.09.2016

Kategorie mladší "A" čas:   21,48 6.místo
Kategorie mladší "B" čas:   22,10 8.místo
Kategorie starší čas:  18,66  5.místo

V kategorii mladší jsme tentokrát postavili dvě družstva. Pro družstvo "B" to bylo vůbec první vystoupení na soutěži.
Mladší "A" - v prvním pokuse se děti trošku zdrželi na základně a v druhém pokusu jsme potom lehce prostříkali na pravém proudu.
Mlasší "B" - v prvním pokuse jsme na pravém proudu nespojili, vše tak jak by mělo být, ale vše jsme si vynahradili v druhém pokusu, čas byl skvělý. Jen o něco malinko pomalejší než družstva "A".

V kategorii starší se nám také první pokus nepovedl - zaváhání u stoje, ale ve druhém pokuse vše klaplo na poprvé a výsledek stál za to.

Dolní Cerekev 24.09.2016

Kategorie mladší "A" čas:  17,81     3.místo
Kategorie mladší "B" čas:  20,99     7.místo
Kategorie starší čas:         19,41     8.místo

V kategorii mladší jsme opět postavili dvě družstva.
Mladší "A" - Protože nám onemocněl Ládík, museli jsme si půjčit závodníka, který by nám zapojil B hadice. Půjčili jsme si dvě slečny ze Staré Říše, a výsledky byly skvělé. Hned prvním pokus se nám moc podařil, a pak už jsme jen čekali, jestli to vyjde na to třetí místo. Vyšlo to. Odváželi jsme si tedy medaile za krásné třetí místo.
Mladší "B" - Oba pokusy vyšly parádně, a výsledek stál za to. Skvělé sedmé místo.

V kategorii starší se nám první pokus nepovedl - uklouznutí na základně, nás trochu zdrželo. Vše jsme si vynahradili v druhém pokusu, to bylo o poznání lepší.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CELKOVÉ  HODNOCENÍ  OKRESNÍ  LIGY  MH 2016:

Kategorie mladší  CELKOVĚ  4.místo  (z 22 přihlášených družstev)

Kategorie starší CELKOVĚ     6.místo  (ze 17 přihlášených družstev)