Novinky v jednotce

• 12.5.2017 se zúčastnil jeden člen jednotky školení v Hradci Králové, které se týkalo provozu letecké techniky na letištích, hotovostní asistence pro potřeby provozovatelů letišť a záchrany posádek letadel při haváriích. Bezpečnostní postupy při nouzových přistáních na letištích. Jak zabezpečit a připravit plochu pro nouzové přistání letadla. Taktika zásahu při hašení, vyprošťovacích a záchranných pracích z letadel po haváriích v průběhu nouzových přistání. Na co si dát pozor při haváriích letadel, nebezpečné zařízení, např. vystřelovací sedačky, nouzové a brzdící padáky, odpojovače baterií, záchranné systémy. Způsob ohlášení mimořádných situací v souvislosti s nouzovým přistáním. Obecné zásady hašení uhlovodíkových paliv (JET A1) Prezentace provozovatelů letounů a vrtulníků o letecké technice.

• 3.5.2017 proběhl výcvik s přetlakovým ventilátorem s nástavcem pro výrobu pěny.

• 5.4.2017 Jednotka obdržela do výbavy vozu CAS Tatra přetlakový ventilátor Papin, který lze použít nejen při nuceném odvětrávání prostorů, ale i k výrobě pěny, s pomocí speciálního nástavce a rukávu.

• 5.4.2017 Jednotka odbržela novou výbavu: Skládací silniční kužely s LED osvětlením (4ks), kombinovanou proudnici a sadu sorbčních hadů.
  • 25.3.2017 proběh výcvik jednotky v zařízení "flashover kontejner" v Havl. Brodě. Členové jednotky si procvičili vnikání do prostor zasažených požárem, vyhledávání osob a hašení požáru, používání dýchací techniky, spojení a zásady bezpečnosti. Velké poděkování patří HZS Kraje Vysočina, ÚO Havlíčkův Brod. Další foto:
    sdh-bedrichov.rajce.idnes.cz/Vycvik_flashover_kontejner_-_H.Brod_-_25.3.2017/

• 13.12.2016 Během garanční prohlídky vozidla CAS u výrobce KOBIT byly realizovány úpravy nástavby dle našich požadavků.
  • 9.12.2016 Jednotce byla zakoupena vyváděcí kukla Draeger k dýchacím přístrojům PSS3000, která slouží k evakuaci osob ze zakouřených prostor. Dále byl do vozidla CAS pořízen nový kulový rozdělovač a 2ks integrovaných LED světel do zásahových přileb Gallet.

• 21.11.2016 máme další 4 členy, kteří mají kvalifikaci pro práci s motorovou řetězovou pilou. Kurzem úspěšně prošli František Krulík, Jan Varhaník, Petr Muller a Michal Nováček. Gratulace :-)

• 9.10.2016 proběhl na stanici HZS Jihlava první termín výcviku, který se skládal z teorie i praxe v oblasti sebezáchrany slaněním a používání nových masek Drager s kandahárovým upínáním. Druhý termín pro další členy JPO proběhne 22.10.2016.

• 1.8.2016 Do vozidla CAS byl nainstalován výjezdový tablet ASUS s aplikací GINA. Aplikace umožňuje přijetí příkazu k výjezdu, navigaci na místo zásahu, zobrazení polohy ostatních vozidel IZS, odesílání kódů typické činnosti, přístup do databáze dokumentace, zobrazení hydrantů a vodních zdrojů, uzavírek, nahlášených pálení a další užitečné funkce.

• 27.5.2016 proběhl na stanici HZS Kamenice nad Lipou první kurz pro techniky ochrany obyvatelstva T OOB-16. Z naší jednotky se účastnil Petr Muller a Jan Flaška. Obsahem prakticky orientovaného kurzu byly např. evakuace a nouzové přežití, činnost jednotek při povodních, preventivně-výchovná činnost nebo psychosociální pomoc. Na závěr kurzu proběhlo přezkoušení a z rukou ředitele HZS KV plk. Ing. Petra Beneše převzali členové osvědčení technika ochrany obyvatelstva.

• 15.4.2016 Jednotka obdržela nové přenosné prostorové světlo LED 20W se stativem. Bude uloženo v CAS-20. Dále jsme dostali 4ks nových hasičských seker v pouzdrech, tlakový redukční ventil (např. pro nafukování norných stěn), nové akumulátory pro digitální terminály MATRA, hadicové vazáky a další drobný materiál. Zároveň proběhlo dovybavení nových členů zásahovými přilbami, obleky a rukavicemi.

• 14.4.2016 Díky svolení Magistrátu se jednotka dne 18.6.2016 zúčastní Dne IZS v Suchdole nad Lužnicí s vozidlem Tatra. (9-17h.)

• 4.4.2016 Máme další nositele dýchací techniky !  O víkendu 2.-3.4. získali na HZS KV stanice Jihlava odbornost NDT František Krulík, Jan Zelinka, David Kopřiva a Petra Koutná. Gratulace.

• 1.4.2016 Jednotka začala používat nové volací znaky "HJI" a byly přeprogramovány RDST Matra na provoz v hovorových skupinách "TKG"