Výjezd 89/2023 TECHNICKÁ POMOC - odstranění nebezpečných stavů

Technika: CAS-20 T815, DA Ford Transit + přívěs PS-12, elektrocentrála

• Velitel: Jan Flaška / Marek Zemín
  • Strojník: Jiří Schwarz / Stanislav Barták
  • Hasiči:  Zdeněk Babor, Stanislav Barták ml., Michal Dvořák, František Krulík, Petr Pikl

Následně spolupráce při nasazení čerpadel a dopravního vedení dalších jednotek.
V 19:00 převzato velení zásahu od velitele HZS.
Aktuální informace sdělovány řídícímu důstojníkovi p. Sedláčkovi a vedoucímu kriz. řízení MMJ p. Fehérovi.

Celkem byly nasazeny 3 čerpadla PS-12 (Pístov, Zborná, Heroltice), 2 plovoucí čerpadla (HZS, Bedřichov) a 1 hydraulické čerpadlo (HZS)
Dále zprovozněn nouzový samovolný odtok samospádem pomocí 8ks savic.
Ráno v 7h byl pokles hladiny cca 20cm. Na místo se opět dostavil ŘD p. Sedláček.
V 9h se na místo vrátila jednotka HZS a pracovníci vohodospodářství a bylo rozhodnuto u ukončení zásahu.
Na místě zůstává nouzový odtok vytvořený ze savic. Místo bude pravidelně kontrolováno členem JSDH Jihlava.Jednotka vyjela na přetékající hráz rybníka Cihelna. Nasazeno čerpadlo PS-12, kde však po cca 20ti minutách došlo k poruše - utržení řemenice. Nasazeno plovoucí čerpadlo.
Následně spolupráce při nasazení čerpadel a dopravního vedení dalších jednotek.
V 19:00 převzato velení zásahu od velitele HZS.

Dále zprovozněn nouzový samovolný odtok samospádem pomocí 8ks savic.

Jednotka vyjela na přetékající hráz rybníka Cihelna. Nasazeno čerpadlo PS-12 a plovoucí čerpadlo.

Následně spolupráce při nasazení čerpadel a dopravního vedení (200m) dalších jednotek. V 19:00 převzato velení zásahu od velitele HZS.

Osvětlení místa zásahu, zřízení týlového zázemí, zajištění a dovoz teplé stravy pro 25 zasahujících členů JSDH. Aktuální informace sdělovány řídícímu důstojníkovi a vedoucímu kriz. řízení MMJ. Během zásahu pravidelně 1x za hodinu kontrolována hráz Pávovského rybníka vozidlem DA, které rovněž zajišťovalo přepravu osob a potřebného materiálu.

Celkem byly nasazeny 4 čerpadla PS-12, 2 plovoucí čerpadla,1 hydraulické čerpadlo. Dále zprovozněn nouzový samovolný odtok samospádem pomocí 8ks savic. O půlnoci proběhlo částečné střídaní zasahujících. Pokles hladiny v té době byl cca 8cm.

Ráno v 7h byl pokles hladiny cca 20cm. Na místo se opět dostavil ŘD. V 9h se na místo vrátila jednotka HZS a pracovníci vodohospodářství a bylo rozhodnuto o ukončení zásahu. Na místě zůstává nouzový odtok vytvořený ze savic. Místo bude pravidelně kontrolováno členem JSDH Jihlava.

Na místě zasahovala jednotka HZS Jihlava a jednotky SDH Jihlava, Zborná, Heroltice a Pístov.

Místo zásahu - pro detail místa klikni na Zobrazit na mapy.cz